To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

KZ
opublikowano: 02-01-2012, 08:12

Najważniejsze informacje dla inwestorów giełdowych.

Surowce: Iran prowadzi manerwy w cieśninie Ormuz, ale nie zamierza jej zamykać, “chyba że zostanie do tego zmuszony”.

Boryszew. Spółka poinformowała, że do 31 grudnia nie rozstrzygnięto przetargu na zakup aktywów niemieckiej spółki YMOS, producenta m.in. elementów plastikowych dla branży motoryzacyjnej. Boryszew nadal uczestniczy w przetargu.

Dębica. PZU AM zmniejszył z 5,06 do 2,11 proc. udział w kapitale zakładowym Dębicy.

Jupiter, Eurofaktor. Jupiter Narodowy Fundusz Inwestycyjny podwyższył cenę akcji w wezwaniu na 406.458 akcji spółki Eurofaktor do 2,57 zł z 2,28 za akcję - podał DM IDM SA, pośredniczący w wezwaniu.

PBG. Jerzy Wiśniewski, prezes spółki, na sesjach od 23 do 29 grudnia kupił 35,6 tys. akcji spółki po średniej cenie 70,91 zł.

JW Construction, Black Lion NFI. Do 31 grudnia nie spełnił się warunek zawieszający kupna przez spółkę nieruchomości na warszawskiej Woli od VIS Investments (spółka zależna Black Lion), jakim było nie uchwalenie w przewidywanym terminie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Strony chcą się jednak porozumieć – ma powstać aneks określający warunki i termin kupna nieruchomości.

Zastal, PTI. Zielonogórska spółka objęła za 15 mln zł w trybie subskrypcji prywatnej 15 mln akcji Mostostalu Wrocław. Z kolei PTI objęło za 15 mln zł 10 mln akcji Zastalu, a Mostostal Wrocław za 15 mln zł 1,5 mln akcji PTI.

NewConnect.
Biogened odwołał prognozy na 2011 r., Sco-Pak odwołał plan na 2011-2012, D&D obniżyła prognozy na 2011, a FIPSA obniżyła plan przychodów, ale jednocześnie obniżyła oczekiwaną stratę netto za miniony rok.

Informacje z rynku śledź na bieżąco w relacji Z byka>>

GŁOSUJ NA MISTRZA GPW 2011>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW