To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

KZ
opublikowano: 20-03-2012, 07:58

Najważniejsze informacje dla inwestorów giełdowych.

Action. W IV kw. 2011 r. zysk netto Action wzrósł o 54 proc. do 15 mln zł. Rezultat ten był zgodny z oczekiwaniami analityków, ankietowanych przez PAP.

Agora. "Gazeta Wyborcza" przenosi newsy do serwisu Wyborcza.pl. W papierowym wydaniu mają się ukazywać głównie analizy, publicystyka i reportaże - donosi Presserwis.

BBI Development. Nowy Plac Unii, spółka celowa BBI Development NFI, realizująca projekt "Plac Unii" w Warszawie uruchomiła finansowanie przedsięwzięcia z kredytu deweloperskiego udzielonego przez Bank Pekao.

Bogdanka. Zarząd Bogdanki zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę 68 mln zł z ubiegłorocznego zysku w formie dywidendy. Na jedną akcję przypadnie 2 zł. W IV kw. 2011 zysk netto Bogdanki wyniósł 133,1 mln zł i był o 7 proc. wyższy od oczekiwań analityków, ankietowanych przez PAP.

None
None

Jago. Robert Bibrowski zmniejszył z 10 do 4,98 proc. udział w akcjonariacie spółki.

Petrolinvest. Ryszard Krauze bezpośrednio i pośrednio kontroluje 12,4 proc. akcji Petrolinvestu. Poprzednio było to 16,73 proc.

PBG. Analitycy Ipopemy w raporcie z 8 marca obniżyli cenę docelową akcji PBG z 69 do 49 zł. Podtrzymali jednocześnie rekomendację "sprzedaj".

PGNiG. W IV kwartale 2011 r. zysk netto grupy wyniósł 304 mln zł, tymczasem analitycy, ankietowani przez PAP, oczekiwali średnio 158 mln zł straty. Także zysk operacyjny zaskoczył analityków: wyniósł 280 mln zł, wobec prognozowanych 148 mln zł straty.  Przychody wyniosły 6,97 mld zł i były zgodne z konsensusem.

Pekao. W IV kwartale 2011 zysk netto bankuwyniósł 770 mln zł (643,7 mln zł rok wcześniej). To rezultat wyższy od konsensusu prognoz analityków, ankietowanych przez PAP (747,1 mln zł).

Najnowsze rekomendacje dla spółek z GPW>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane