To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 08-08-2012, 08:31

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Dow Jones kończył dzień 0,4 proc. wzrostem. Do tegorocznego szczytu ma mniej niż 1 proc. S&P500 zyskał we wtorek 0,5 proc. i po raz pierwszy od trzech miesięcy przekroczył 1400 pkt na zamknięciu. Do maksymalnej wartości w tym roku brakuje mu 1,25 proc. Nasdaq wzrósł o 0,9 proc. i po raz pierwszy od 3 maja kończył sesję wartością powyżej 3000 pkt.

None
None

Kredyt Bank. Bank koncentruje się na rozstaniu z byłym właścicielem. Teraz widać, że nie był taki zły, w każdym razie nie był liczykrupą – pisze „Puls Biznesu”.

Comarch. 16 sierpnia będzie ważnym, historycznym dniem dla akcjonariuszy Comarchu. Tego dnia krakowska spółka informatyczna po raz pierwszy od dziewięciu lat wypłaci dywidendę. Na ten cel pójdzie 12 mln zł, co daje 1,5 zł na akcję – pisze „Puls Biznesu”.

Pekao. Bank zasypał rynek kartami przedpłaconymi. To przynęta, na którą będzie łowił klientów bankowości mobilnej. Wędki już gotowe – pisze „Puls Biznesu”.PBG, Rafako, EPD. Akcje Energomontażu Południe zgodnie z żądaniem nadzorcy sądowego przeniesione zostały z Rafako na PBG.

Synthos, Puławy. Synthos poinformował, że w zakończonym wczoraj wezwaniu na akcje Puław nie osiągnął minimalnego progu 80 proc.

Calatrava, Invista. Invista sprzedała w transakcji pakietowej 8 mln akcji Calatravy i zmniejszyła zaangażowanie z 6,52 do 3,67 proc.

Mispol. Spółka utworzyła oddział w Warszawie, a jego spółka zależna w czeskich Horenicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane