To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 7 VII

KZ, Michał Żuławiński, Bankier.pl
opublikowano: 07-07-2015, 08:01

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Temat dnia

Greckie referendum niewiele znaczy. Kluczowy jest 20 lipca, ale najważniejsze decyzje mogą zapaść na dniach. Więcej w sekcji Premium

Wiadomości ze spółek

JWC - Od początku roku kurs JW Construction urósł o ponad 50 proc. Analityk DM BOŚ uważa, że spółka wraca na dobrą drogę. Więcej w sekcji Premium

ZUE - Konsorcjum z ZUE jako liderem zostało wybrane przez PKP Polskie Linie Kolejowe w przetargu na rewitalizację odcinka linii kolejowej Bydgoszcz Główna - Zduńska Wola - Chorzów Batory.

Arteria - Arteria zawarła warunkową umowę kupna od Orange Polska 100 proc. akcji spółki Contact Center, specjalizującej się w dostarczaniu usług call & contact center oraz obsługi sprzedaży. Przewidywana wartość transakcji to ok. 8,5 mln zł.

Budimex - Budimex Nieruchomości w II kwartale 2015 r. przedsprzedał 580 mieszkań w porównaniu do 278 lokali rok wcześniej.

Lotos - Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w czerwcu 2015 r. wzrosła do 8,73 USD/bbl z 7,49 USD/bbl w maju.

Monnari - Spółka przekazała wstępną informację o przychodach ze sprzedaży towarów za II kwartał 2015 r. wraz z okresem porównywalnym.

EC2. Trzynasty tegoroczny debiutant na NewConnect to warszawska spółka EC2, specjalizująca się w doradztwie w zakresie IT i audycie informatycznym, pisząca też własne oprogramowanie — tak dla firm prywatnych, jak i dla instytucji publicznych.

Kalendarium spółek
PKM Duda - ostatni przyjmowania zapisów w wezwaniu Cedrobu;
AC SA - dzień dywidendy (2,3 zł na akcję);
Comp - dzień ustalenia prawa do 1,06 zł dywidendy na akcję;
Elzab - dzień ustalenia prawa do 0,89 zł dywidendy na akcję;
Introl - dzień wypłaty 0,23 zł dywidendy na akcję;
K2 Internet - dzień dywidendy (1 zł na akcję);
Lentex - dzień dywidendy (0,40 zł na akcję);
Megaron - dzień dywidendy (0,58 zł na akcję);
Pekao - dzień wypłaty dywidendy (10 zł na akcję);
Unibep - dzień wypłaty dywidendy (0,15 zł na akcję);
Vindexus - dzień dywidendy (0,10 zł na akcję);
Kopex - NWZ spółki ws. zmian w statucie;
Delko - wypłata dywidendy (0,25 zł na akcję);
Medicalgorithmics - dzień ustalenia prawa do 1,6 zł dywidendy na akcję;

Kalendarium makroekonomiczne
06:30 Bank Rezerw Australii
Decyzja ws. stóp procentowych. Obecna wartość: 2,00%. Oczekiwania: 2,00%.
08:00 Produkcja przemysłowa (Niemcy)
Okres: maj. Poprzednia wartość: 0,9% mdm. Prognoza: 0,0% mdm.
14:30 Bilans handlowy (USA)
Okres: maj. Poprzednia wartość: -40,9 mld USD. Prognoza: -42,1 mld USD.
21:00 Kredyt konsumencki (USA)
Okres: czerwiec. Poprzednia wartość:20,5 mld USD. Prognoza: 18,5 mld USD.

Wczoraj na rynkach

GPW: Greckie referendum lekkostrawne dla WIG-u

Dywidendy: Akcje których spółek warto posiadać w lipcu, by sięgnąć po dywidendy?

USA: Umiarkowane spadki na Wall Street po greckim referendum


Polska i świat
Przywódcy eurolandu mają dziś zdecydować, czy Grecja dostanie nową pomoc finansową. Szczyt strefy euro w Brukseli rozpoczyna się o 18.00, wcześniej - o 13.00 - spotykają się ministrowie finansów.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się m.in. priorytetami zarządzania portfelem podmiotów nadzorowanych przez Ministra Skarbu Państwa do roku 2015, ustawą o ochronie konsumentów i ustawą o zdrowiu publicznym.

Dziś zbiera się też Sejm. Posłowie zajmą się między projektem nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, projektem ustawy o AMW, zmianami w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie i  propozycjami zmian w prawie o ruchu drogowym. W porządku obrad jest też sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności KRRiT oraz informacja o orzecznictwie TK w 2014 r.

Na dziś zaplanowano 264. Posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego
Reforma handlu emisjami dwutlenku węgla, pomoc dla rolnictwa i negocjacje w sprawie wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi - to główne zagadnieniami drugiego dnia plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego. Posłowie zdecydują też o przyznaniu dodatkowych ponad 69 milionów euro na ratowanie imigrantów.

Historia
1994 – Sejm RP przyjął ustawy o denominacji złotego oraz prawo budowlane.
1995 – otwarto Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Warszawie.
1997 – Nysa Kłodzka zalała Kłodzko, dając początek powodzi tysiąclecia.
2005 – w Londynie doszło do serii czterech samobójczych zamachów bombowych przeprowadzonych przez islamskich fanatyków. Zginęły 52 osoby, a 700 odniosło rany.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane