To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 26-04-2013, 08:28

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Banki. Oczekuję dobrych wyników Banku Handlowego i BRE Banku. Spodziewam się natomiast, że I kwartał będzie słaby w wykonaniu największych, czyli PKO BP oraz Pekao – mówi w rozmowie z „PB” Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities.

Ciech. Sentymentów nie będzie. Jeśli niemiecki i rumuńskie zakłady sodowe nie osiągną planowanej rentowności, wypadną z grupy – pisze „Puls Biznesu”.

Radpol. To był jeden z gorszych kwartałów w giełdowej historii Radpolu, producenta m.in. wyrobów termokurczliwych. Zarząd tłumaczy się długą zimą. Skonsolidowane przychody grupy wzrosły co prawda o 5,5 proc. do 28,9 mln zł, ale zysk operacyjny zmniejszył się o 30 proc. do 2,16 mln zł, a zysk netto o 82 proc. do 621 tys. zł.

Ursus. Konsorcjum z udziałem Ursusa podpisało umowę z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie na dostawę 38 trolejbusów. Wartość umowy to 52,8 mln zł netto. O wygraniu przetargu na dostawę Ursus informował w lutym.

Echo. Spółka Echo Investment sprzedała centra handlowe w Tarnowie, Radomiu i Piotrkowie Trybunalskim. Łączna kwota transakcji to 66,5 mln EUR netto.

PZ Cormay. Spółka wytwarzająca odczynniki diagnostyczne i aparaturę medyczną, zbuduje nowy zakład w Lublinie za ponad 54 mln zł. Zatrudni w nim około 150 osób, w tym co najmniej 20 na nowych miejscach pracy.

Kęty. Akcjonariusze Grupy Kęty przegłosowali podział zysku za 2012 r. przewidujący wypłatę dywidendy. Na ten cel przeznaczonych zostanie 55,77 mln zł. W przeliczeniu na pojedynczą akcję dywidenda wyniesie 6,04 zł. Wcześniejsza propozycja zarządu była o 4 gr niższa na akcję.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane