To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

KZ, ESPI
opublikowano: 07-05-2013, 08:28

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły poniedziałkową sesję na plusie, a Standard & Poor’s 500 poprawił swój rekord. Inwestorzy pozostawali pod wpływem pozytywnych danych z ubiegłego tygodnia, m.in. lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy.  W ubiegłym tygodniu indeks S&P 500 wzrósł o 2 proc. m.in. dzięki obniżce stóp przez Europejski Bank Centralny. Ostatecznie indeks  Dow Jones Industrial Average stracił 0,03 proc.,  S&P 500 zyskał 0,22 proc., a  Nasdaq 0,43 proc.

CEZ. Zysk netto czeskiego koncernu energetycznego, spadł w I kwartale o 18 proc. do 6,85 md CZK. W poprawie zysków nie pomógł 4-procentowy wzrost przychodów do 23,59 mld CZK.

Aplisens.
W I kwartale zysk netto Aplisensa wzrósł o 11 proc. do 3 mln zł. Przychody zwiększyły się o 16 proc. do 17,8 mln zł, a zysk operacyjny o 3,6 proc. do 3,38 mln zł.

Mirbud. W I kwartale skonsolidowane przychody budowlanego Mirbudu spadły o 12 proc. do 88,2 mln zł. Poprawiła się jednak rentowność. Zysk operacyjny zwiększył się o 35 proc. do 9,1 mln zł, a zysk netto o 51 proc. do 4,78 mln zł.

Redan. W marcu skonsolidowana sprzedaż Redanu spadła o 1 proc. do 33,5 mln zł.

Fot: Tomasz Raś,
Fot: Tomasz Raś, "Puls Biznesu"
None
None

PGNiG. Rada nadzorcza gazowego monopolisty rozpoczęła postępowanie konkursowe. Szuka następcy zdymisjonowanej kilka dni temu Grażyny Piotrowskiej-Oliwy.

Immofinanz. Dziś giełdowy debiut austriackiej firmy dewelopersko-inwestycyjnej Immofinanz. Koniunktura nie sprzyja, więc spółka nie emitowała przy tej okazji akcji.

Lotos. Strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej Grupy Lotos wyniosła w pierwszym kwartale 147,3 mln zł. Rok wcześniej spółka wykazała 597 mln zł zysku.

ZUE. Oferta złożona przez ZUE o wartości 110 mln zł netto została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i przebudowę Zajezdni Pogodno w Szczecinie - poinformowała spółka w komunikacie. W przetargu tym ofertę złożyła tylko ZUE.

Emperia. Zarząd Emperii zaproponował przeznaczenie na dywidendę prawie całego ubiegłorocznego zysku, który wyniósł 13,59 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane