To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach nie należała do spokojnych. Zaczęły się spadkiem indeksów i dopiero w połowie dnia inwestorzy podjęli bardziej zdecydowane działania mające podbić wyceny akcji, co zaowocowało wyjściem wskaźników w zielone rejony. Komentarz>>

KB Dom. W związku z zakwalifikowaniem spółki przez GPW na Listę Alertów, władze KB Dom zdecydowały, że przeprowadzą scalenie akcji w stosunku 1 do 100 (jedna nowa akcja za 100 starych). Zarząd spółki przewiduje, że scalenie akcji powinno zakończyć się na początku listopada 2013 r.

Trakcja. Zarząd Trakcji podjął decyzję o reorganizacji grupy. Dojdzie do połączenia niektórych spółek zależnych i ich dokapitalizowania oraz rozliczenia wzajemnych zobowiązań.

Sco-Pak. Spółka zakończyła emisję obligacji serii E o wartości 50,1 mln zł.

ACE. Spółka, w związku z niską płynnością akcji na giełdzie, zamierza przekroczyć w ramach buy backu granicę 25 proc. średniego dziennego wolumenu.

Unibep. Na zlecenie Gminy Lublin Unibep wybuduje zespół krytych pływalni w Lublinie. Wynagrodzenie to 72,7 mln zł netto.

Global Energy. Hong Kong Investment Company poinformował o zwiększeniu zaangażowania w akcjonariacie Global Energy do 8,77 proc.

Medicalgorithmics. Medyczny smartfon pojedzie do obu Ameryk. Na Starym Kontynencie negocjowane jest przejęcie. Więcej w serwisie Puls Biznesu Premium>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW