To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 11-10-2013, 08:20

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Rząd przedstawił projekt ustawy zmieniającej system emerytalny. Najważniejsze 10 propozycji>>

W odniesieniu do akcji: Od 4 lutego 2014 r. OFE będą zmuszone lokować przynajmniej 75 proc. w akcje. Będą mogły też inwestować w obligacje korporacyjne i samorządowe. Od 1 lipca 2014 r. uwolnione zostaną limity inwestycyjne dla OFE oraz zniesiony zostanie tzw. wewnętrzny benchmark, który - zdaniem rządu - wymuszał na OFE zachowania stadne. Dzięki temu fundusze będą mogły/musiały bardziej ryzykować.

TFI. We wrześniu do funduszy akcyjnych klienci wpłaci 0,6 mld zł netto. To najwięcej od 2009 r. Więcej>>

None
None

RYNKI. Amerykańskie giełdy w spektakularny sposób odrabiały w czwartek ostatnie straty. W rezultacie przewagi strony popytowej średnia przemysłowa Dow Jones rosła najmocniej od stycznia. Na finiszu sesji indeksy blue chipów i szerokiego rynku (S&P500) zyskiwały zgodnie po 2,18 proc. zaś technologiczny  Nasdaq rósł o 2,26 proc.

Polimex. Komornik zajął jedno z kont bankowych Polimeksu, a kontrahent złożył wniosek o upadłość budowlanej firmy. Więcej>>

Lentex. ING OFE i ING DFE zwiększyły udział w akcjonariacie Lenteksu z 1,85 do 5,43 proc.

PHR (NewConnect). Polski Holding Rekrutacyjny zmienia nazwę na Loyd, a nowym obszarem działalności spółki będą inwestycje i zarządzanie aktywami.

Unimot Gaz (NewConnect). Unimot Gaz otrzymał od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzję o przyznaniu koncesji na obrót gazem ziemnym.

Rekomendacje. W najnowszej strategii dla rynku akcji analitycy DI BRE Banku wskazali spółki, na które warto postawić. Więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane