To najbardziej znienawidzona hossa w historii

opublikowano: 08-12-2017, 13:16
aktualizacja: 08-12-2017, 13:22

Mimo mnożących się ostrzeżeń przed bańką spekulacyjną, hossa na rynkach akcji utrzyma się w przyszłym roku, uważa Richard Buxton, prezes Old Mutual Global Investors.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Prezes brytyjskiego towarzystwa przyznaje, że rozumie obawy wielu inwestorów przed bańką, w miarę jak hossa na rynku amerykańskim jest na najlepszej drodze, by zostać najdłuższą w historii. Koniunktura w niektórych sektorach rzeczywiście wykazuje cechy bańki, jednak nie można już tego powiedzieć o obrazie całego globalnego rynku akcji. Według niego główne indeksy na świecie powinny w przyszłym roku przynieść kilkuprocentowe stopy zwrotu, w czym pomoże wejście Europy w ślad za USA na ścieżkę stabilnego ożywienia.

- Czy sądzę, że akcje są absurdalnie drogie? Zdecydowanie nie. To jest najbardziej znienawidzona hossa w historii. Na rynku nie ma euforii, jest do niej daleko. Na globalnym rynku akcji jako takim bańki nie widać – twierdzi Richard Buxton, który odpowiadał na pytania dziennikarzy na konferencji w Londynie.

Listopadowa ankieta towarzystwa Legg Mason GAM wśród zarządzających wskazała na rosnący odsetek tych, którzy przeważają gotówkę, a to może oznaczać oczekiwanie na rynkową korektę. Przed bańką na rynkach akcji przestrzega wielu specjalistów, w tym Neil Woodford, założyciel Woodford IM, który twierdził w ubiegłym tygodniu, że należy ona do najgroźniejszych w historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu