To prawdziwy hit ostatnich 8 tygodni

MZ
opublikowano: 16-04-2009, 00:00

Od dwóch miesięcy indeksy giełdowe mocno rosną, ale hitem inwestycyjnym jest miedź. Podstawowe indeksy giełdowe WIG oraz WIG20 zyskały od ostatnich dołków ustanowionych 17 lutego odpowiednio 31 i 32 proc. W tym samym okresie miedź podrożała o ponad 48 proc. i nie ma sobie równych pod tym względem także na całym rynku towarowym.

MIEDZ PRZEGONIŁA AKCJE

Od dwóch miesięcy indeksy giełdowe mocno rosną, ale hitem inwestycyjnym jest miedź. Podstawowe indeksy giełdowe WIG oraz WIG20 zyskały od ostatnich dołków ustanowionych 17 lutego odpowiednio 31 i 32 proc. W tym samym okresie miedź podrożała o ponad 48 proc. i nie ma sobie równych pod tym względem także na całym rynku towarowym.

Stopa zwrotu notowań tego metalu nadal jest imponująca, choć wczoraj cena miedzi spadła na giełdzie w Londynie z najwyższego poziomu od sześciu miesięcy. Korektę wywołały spekulacje, że ostatnie zwyżki mogą przyhamować popyt ze strony Chin, największego konsumenta tego metalu. Wcześniej mówiono, że za tegoroczny, dynamiczny wzrost wartości metalu przynajmniej po części odpowiadają Chiny, które zdecydowały się uzupełnić strategiczne rezerwy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu