To wielka zachęta i zobowiązanie

Marta Biernacka
14-04-2004, 00:00

Tytuł Gazeli Biznesu to, zdaniem wyróżnionych przedsiębiorców, nagroda za codzienną pracę.

Kazimierz Gajek wiceprezes PHPU Ekodom-Gajek z Lublina,

43 miejsce w woj. lubelskim

Przedsiębiorstwo Ekodom-Gajek jest spółką handlowo-usługową. Działamy w branży budowlanej. Sprzedajemy m.in. parkiety, panele, farby głównie polskich producentów, czyli Śnieżki, Stolarki Wołomin. Importujemy z Włoch stiuki weneckie. Świadczymy też usługi montażowe okien i drzwi.

Staramy się inwestować w rozwój. W tym roku za blisko 10 mln zł zamierzamy zrealizować market budowlany w Lublinie o powierzchni 8,4 tys. mkw.

Wyróżnienie Gazelą Biznesu to dla nas mobilizacja do dalszego działania i starań. Dyplom na pewno zawiśnie w widocznym miejscu w firmie. Poza tym gala Gazel jest doskonałą okazją do poznania środowiska przedsiębiorców z regionu, wymiany doświadczeń.

Lilia Sacewicz PPUH Orion z Białej Podlaskiej,

24 miejsce w woj. lubelskim

Handlujemy artykułami wyposażenia łazienek i budowlanymi. Świadczymy też usługi budowlane. Towary pochodzą z importu, głównie z krajów Unii Europejskiej i RPA, skąd sprowadzamy wanny akrylowe. W 2002 r. rozpoczęliśmy budowę pawilonu handlowego na powierzchni 5,5 tys. mkw. Szacujemy, że całkowity koszt inwestycji wyniesie 5 mln zł. 2003 rok był dla firmy bardzo trudny. Wskutek wprowadzenia wiz dla obywateli zza wschodniej granicy odpadło nam 50 proc. klientów ze Wschodu. To w poważny sposób wpłynęło na realizację inwestycji. Do tej pory włożyliśmy w budowę pawilonu 1,5 mln zł.

Tytuł Gazeli Biznesu to nobilitacja. Pokazujemy go, wychodzimy z nim do ludzi.

Ryszard Kramek prezes firmy Społem z Lublina,

26 miejsce w woj. lubelskim

Prowadzimy działalność hurtową w branży artykułów spożywczych, AGD i chemii gospodarczej na rynku lokalnym. Uzupełniamy bazę transportową i modernizujemy ją. Przeciętnie wydatki inwestycyjne wynoszą rocznie 300 tys. zł. Sieć sprzedaży Społem obejmuje 200 sklepów, wśród nich m.in. sieci Aldik i Nova. Poszukujemy nowych produktów i odbiorców. Wyróżnienie „Pulsu Biznesu” pomoże nam w rozmowach z kontrahentami. Będziemy je wykorzystywać w celach promocyjnych.

Justyna Klimowicz prezes JKT Wytwórnii Artykułów Higienicznych z Białegostoku,

12 miejsce w woj. podlaskim

Firma ma zasięg ogólnopolski, jesteśmy producentem wyrobów medycznych do aseptyki zabiegów operacyjnych. 8 proc. produkcji sprzedajemy na Wschód i do Niemiec. Mamy plany intensyfikacji eksportu, ale problemem jest pozyskanie kapitału. W 2003 r. inwestowaliśmy głównie w know-how oraz pomieszczenia do produkcji. Zamierzeń rozwojowych jest wiele, ale niestety banki nie chcą udzielić nam kredytu. To hamuje rozwój. Bardzo miło, że „Puls Biznesu” przygląda się środowisku mniejszych firm. Może w końcu ktoś zauważy, że przedsiębiorstwa z tego sektora są wiarygodne.

Janina Szymańska prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej,

7 miejsce w woj. podlaskim

Jesteśmy spółką zależną Polskiej Grupy Farmaceutycznej Łódź. Zajmujemy się dystrybucją leków na rynek regionalny. W 2002 r. zakończyliśmy budowę hali magazynowej wartości 1,2 mln zł. W tym roku będziemy rozbudowywać specjalistyczne centrum medyczno-rehabilitacyjne. Nasze marzenia i założenia to zdobyć 25 proc. rynku. Tytuł Gazeli zdobyliśmy po raz trzeci. To zdecydowanie podwyższa prestiż firmy.

Stanisław Adamiak prezes Zomaru,

6 miejsce w woj. lubelskim

Działamy w branży energetyczno-paliwowej. 40 proc. sprzedaży stanowi eksport miałów węglowych, urządzeń i maszyn dla energetyki ukraińskiej. Plany na 2004 r. łączą się m.in. z wejściem w przetwórstwo rolne.

Jedną z ostatnio zrealizowanych inwestycji jest odrestaurowanie hotelu Europa przez jedną z naszych spółek zależnych. Ranking Gazele Biznesu jest świetnym pomysłem na promocję mniejszych firm. Już trzeci raz jesteśmy Gazelą i nasz cel to utrzymać się na tej liście.

Andrzej Adamczyk prezes firm Level i Wilk,

5 i 4 miejsce w woj. lubelskim

Wilk to firma handlowo-produkcyjna. Handlujemy maszynami i komponentami do produkcji spożywczej. Produkujemy tworzywa sztuczne. 90 proc. sprzedaży stanowi eksport. W 2002 r. kupiliśmy ziemię pod budowę centrum usługowo-handlowego w Chełmie. W Lublinie firma Level, kapitałowo powiązana z Wilkiem, realizuje od 2003 r. budowę galerii handlowo-usługowo-rekreacyjnej. Inwestycja pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Bardzo cenimy ranking Gazele Biznesu, to nasze drugie wyróżnienie. W przyszłym roku powalczymy o wyższą pozycję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / To wielka zachęta i zobowiązanie