Czytasz dzięki

Tobiasz Bury nie jest już prezesem Idea Banku

opublikowano: 07-11-2018, 20:55

Tobiasz Bury po nieco ponad roku kierowania Idea Bankiem zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego obowiązki przejął Jerzy Pruski.

Bury, który był prezesem Idea Banku od października 2017 r., a zgodę KNF otrzymał w kwietniu tego roku, nie podał przyczyn decyzji. Pod koniec września w rozmowie z "PB" menedżer roztaczał wizję zmian w banku. 

Tobiasz Bury nie jest już prezesem Idea Banku.
Zobacz więcej

Pożegnanie.

Tobiasz Bury nie jest już prezesem Idea Banku. Fot. Marek Wiśniewski

Zastąpi go Jerzy Pruski, który został powołany przez radę nadzorczą  na wiceprezesa zarządu i p.o. prezesa. Wcześniej menedżer złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Getin Noble Banku (był nim od lutego 2017 r.). Jerzy Pruski w przeszłości był m.in. wiceprezesem NBP, prezesem PKO BP i szefem BFG. 

Idea Bank to bank kontrolowany przez Leszka Czarneckiego. Kapitalizacja instytucji stopniała w rok o 88 proc. do 233 mln zł, a bank, uwikłany w sprzedaż obligacji GetBacku, dokonał wielomilionowych odpisów aktualizujących wartość aktywów i zawiązał rezerwy m.in. na roszczenia klientów. Wskaźnik cena/wartość księgowa to 0,13. O przyczynach kłopotów banku czytaj więcej w artykule "Kurs Idea Banku prawdę ci powie">>

W ostatnich kilkunastu miesiącach z Idea Bankiem pożegnali się m.in. Jarosław Augustyniak, były prezes (wraz z Dominikiem Fajbusiewiczem nie dostali absolutorium na walnym zgromadzeniu) oraz Dariusz Makosz, szef sprzedaży. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane