Tobiasz Bury nie jest już prezesem Idea Banku

opublikowano: 07-11-2018, 20:55

Tobiasz Bury po nieco ponad roku kierowania Idea Bankiem zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego obowiązki przejął Jerzy Pruski.

Bury, który był prezesem Idea Banku od października 2017 r., a zgodę KNF otrzymał w kwietniu tego roku, nie podał przyczyn decyzji. Pod koniec września w rozmowie z "PB" menedżer roztaczał wizję zmian w banku. 

Pożegnanie.
Pożegnanie.
Tobiasz Bury nie jest już prezesem Idea Banku.
Fot. Marek Wiśniewski

Zastąpi go Jerzy Pruski, który został powołany przez radę nadzorczą  na wiceprezesa zarządu i p.o. prezesa. Wcześniej menedżer złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Getin Noble Banku (był nim od lutego 2017 r.). Jerzy Pruski w przeszłości był m.in. wiceprezesem NBP, prezesem PKO BP i szefem BFG. 

Idea Bank to bank kontrolowany przez Leszka Czarneckiego. Kapitalizacja instytucji stopniała w rok o 88 proc. do 233 mln zł, a bank, uwikłany w sprzedaż obligacji GetBacku, dokonał wielomilionowych odpisów aktualizujących wartość aktywów i zawiązał rezerwy m.in. na roszczenia klientów. Wskaźnik cena/wartość księgowa to 0,13. O przyczynach kłopotów banku czytaj więcej w artykule "Kurs Idea Banku prawdę ci powie">>

W ostatnich kilkunastu miesiącach z Idea Bankiem pożegnali się m.in. Jarosław Augustyniak, były prezes (wraz z Dominikiem Fajbusiewiczem nie dostali absolutorium na walnym zgromadzeniu) oraz Dariusz Makosz, szef sprzedaży. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane