Tomasz Stańko: Światowiec

  • Tomasz Jacyków
opublikowano: 25-06-2010, 00:00

Nawet zbliżając się do siedemdziesiątki, można wyglądać modnie i bardzo nowocześnie. Tak jak słynny jazzman — jeden z najlepiej ubranych Polaków.

Wielki artysta — i obywatel świata. Artysta, więc wrażliwy na bodźce: dużo podróżuje, spotyka się z muzykami ze wszystkich zakątków globu, więc jego wizerunek jest bardzo mocno utrzymany w kontekście jazzowym.

 

To jednak tylko zabawa tematem — Tomasz Stańko nosi się bez cienia ostentacji. Ubiera się w swoim stylu, a nie "w metki". Łączy klasykę z awangardą — choćby marynarki: tradycyjne w kroju, lecz często w pepitkę. Wybiera wyważone, stonowane kolory i dopasowane — lecz nie obcisłe — fasony. Może sobie na to pozwolić, bo ubrania świetnie leżą na jego szczupłej sylwetce.

 

Cechy charakterystyczne jego wizerunku to oryginalne buty szyte na miarę, wysmakowane oprawki okularów i nakrycia głowy: czapki lub kapelusiki nawiązujące do mody przełomu lat 50. i 60. — finezyjne dodatki podkreślające wyrazistą osobowość i artystyczną duszę jazzmana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jacyków

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu