Top Consulting na GPW

KSA
opublikowano: 13-12-2007, 00:00

Firma chce wprowadzić swoje spółki zależne na New Connect. Sama też ma ambitny plan.

Firma chce wprowadzić swoje spółki zależne na New Connect. Sama też ma ambitny plan.

Warszawska spółka prowadzi działalność w trzech segmentach: szkoleniowo-konferencyjnym, wydawniczym i inwestycyjnym. Jest w trakcie wydzielania pierwszego i drugiego segmentu działalności do oddzielnych spółek. Proces powinien się zakończyć w I kwartale 2008 r. Wówczas Top Consulting wprowadzi spółki córki na New Connect (powinno to nastąpić w II kwartale).

Zarząd Top Consulting szacuje, że z oferty obie spółki uzyskają po blisko 5 mln zł (nie jest planowane pre-IPO). W przypadku firmy szkoleniowej pieniądze zostaną wydane m.in. na rozwój segmentu e-learningowego.

— Jeśli chodzi o działalność wydawniczą, planujemy utworzenie lub przejęcia jeszcze dwóch tytułów — mówi Robert Dziubłowski, prezes Top Consulting.

Teraz spółka wydaje dwutygodnik „Agrotrendy”. Zamierza poszerzyć ofertę o magazyn dla branży farmaceutycznej i lotniczej. Chce też rozwinąć wokół nich portale internetowe.

Cały Top Consulting miał około 3 mln zł czystego zarobku przy blisko 8 mln zł przychodów. W ramach działalności inwestycyjnej był zaangażowany m.in. w giełdowe: Bomi i Pol-Aquę. Skupia się teraz na biznesach, mogących zapewnić ponadprzeciętną stopę zwrotu.

Top Consulting — jako firma inwestycyjna — myśli o głównym parkiecie GPW w drugiej połowie 2008 r.

Spółka należy do prezesa oraz cypryjskiej spółki Top Growth Equities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane