Top Secret złożył wniosek o upadłość

opublikowano: 17-08-2022, 06:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka Top Secret złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, poinformował Redan, który jest powiązany z bankrutem.

Giełdowy Redan od 2020 r. nie kontroluje już spółki Top Secret, ponieważ wówczas przejął ją w formie zabezpieczenia Radosław Wiśniewski. Firma ma jednak prawo odkupienia udziałów w okresie pięciu lat, a także jest znaczącym wierzycielem. W związku ze złożeniem przez Top Secret wniosku o upadłość Redan poinformował, że na dzień 31 lipca posiada należności w wysokości 25,1 mln zł, na które były utworzone odpisy aktualizujące w kwocie 15 mln zł. (25,1 mln zł jest objętych układem w Top Secret).

Ponadto Redan i Top Secret (TS) są współkredytobiorcami w umowie kredytu w rachunku bieżącym i linii akredytyw w HSBC. Top Secret na 31 lipca miał 7,5 mln z zadłużenia z tego tytułu, a w przypadku niedokonania spłaty kredytu przypadającego na TS, Redan byłby zobowiązany do dokonania tej spłaty na rzecz banku. Redan ma utworzoną rezerwę na pokrycie tego ryzyka w wysokości 3 mln zł.

Redan, TS, Sonasino i Top Secret Fashion Story są stronami umowy współpracy. Redan przechowuje towary i dostarcza je do sklepów Top Secret, które są prowadzone przez Top Secret Fashion Store. Redan zaznacza, że złożenie wniosku o upadłość TS nie stanowi zagrożenia dla działania sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane