TOP10 firm, w których stażyści zbijają kokosy

ŁO, marketwatch.com
03-03-2014, 18:22

Stażyści zarabiają na ogół mało albo bardzo mało, ale nie w tych firmach. Prezentujemy dziesiątkę koncernów, w których stażystów naprawdę się ceni.

Amerykański portal MarketWatch opublikował listę firm, w których stażyści zarabiają naprawdę spore pieniądze. Serwis powołuje się na nowe badanie Glassdoor, portalu poświęconego pracy i karierze.

fot. iStock
Zobacz więcej

fot. iStock

Ile zarabiają stażyści za oceanem? Przeciętnie są to kwoty 28-37,2 tys. USD rocznie, ale szczęśliwcy, którzy trafiają do niektórych firm mogą liczyć na wypłaty znacznie przewyższające medianę dochodów gospodarstw domowych w USA. A ta wynosi ponad 53 tys. USD.

Na czele listy znalazła się mało znana firma programistyczna Palantir z Palo Alto, która specjalizuje się w kontraktach rządowych. Koncern płaci swoim stażystom przeciętnie ponad 84 tys. USD rocznie. Kolejną pozycję zajęło VMware, inne przedsiębiorstwo programistyczne z kalifornijskiego Palo Alto, prowadzące działalność w usługach skupionych wokół chmury. Pozostałe miejsca należą już do znanych koncernów takich jak Twitter, Facebook, Microsoft, Google i Apple.

Listę zdominowały spółki z branży nowych technologii, co oznacza, że najważniejsi gracze na rynku nieustannie toczą bój o najbardziej utalentowanych specjalistów. Jedyną firmą w czołówce spoza tej branży jest naftowy potentat Exxon Mobil.

10 firm z USA, które najlepiej płacą stażystom

zaokrąglone roczne zarobki stażystów na podstawie ankiety Glassdoor

1. Palantir 84,1 tys. USD

2. VMware 83,6 tys. USD

3. Twitter 81,5 tys. USD

4. LinkedIn 75,8 tys. USD

5. Facebook 74,6 tys. USD

6. Microsoft 73,6 tys. USD

7. EBay 73,6 tys. USD

8. Exxon Mobil 71,7

9. Google 71,6 tys. USD

10. Apple 68,7 tys. USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, marketwatch.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / TOP10 firm, w których stażyści zbijają kokosy