Total Energies wycofuje się z Birmy

PM, Reuters
opublikowano: 21-01-2022, 11:27

W piątek francuska grupa energetyczna Total Energies poinformowała o wycofaniu swojej działalności z Birmy. Powodem jest pogarszająca się w azjatyckim kraju sytuacja dotycząca praw człowieka.

Adobe Stock

Total Energies zdecydował się rozpocząć umowny proces wycofania się ze złóż Yadana i MGTC w Birmie. Firma przestanie być zarówno ich operatorem jak i udziałowcem.

– Sytuacja dotycząca praw człowieka oraz rządów prawa od czasu przewrotu, który nastąpił w lutym 2021 roku stale się pogarsza. Skłoniło to nas to do podjęcia decyzji o wycofaniu swojej aktywności z Birmy – powiedział rzecznik firmy.

Total Energies nie określił jakie konsekwencje finansowe niesie za sobą decyzja o wycofaniu. Poinformował jedynie, że Birma stanowiła niewielką część jej przychodów.

– Względy finansowe nigdy nie były kluczowe w tej sprawie. Wartość naszych operacji w Birmie wyniosła 105 mln USD w 2021 roku. Ta kwota to mniej niż 1 proc. przychodów firmy –dodał rzecznik TotalEnergies.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane