Totalizator z rekordem

opublikowano: 06-03-2015, 00:00

Sprzedaż produktów państwowego monopolisty przebiła o 44 mln zł wynik z wyjątkowego 2008 r.

Główne konie osłabły, ale reszta się wzmocniła i powóz jedzie szybciej. W ubiegłym roku Lotto i Multi Multi, czyli sztandarowe produkty loteryjne Totalizatora Sportowego, głównie z powodu mniejszej liczby kumulacji zanotowały niższą sprzedaż niż rok wcześniej: Lotto o 3,5 proc., a Multi Multi o 5,3 proc. Nie przeszkodziło to jednak spółce w osiągnięciu rekordowego wyniku finansowego. Według wstępnych danych finansowych przychody Totalizatora Sportowego wraz z dopłatami do gier i loterii przekroczyły 4,2 mld zł. Czysty przychód ze sprzedaży produktów sięgnął 3,489 mld zł i był o 6,9 proc. wyższy niż rok wcześniej — a także o 1,2 proc. wyższy niż w rekordowym do tej pory 2008 r.

— Pobicie rekordu z 2008 r. było wielkim osiągnięciem, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę brak wielkich kumulacji w Lotto, które przecież zdecydowanie napędzają sprzedaż. Byliśmy jednak gotowi na taką sytuację, dlatego by nie tracić rynku, postawiliśmy na nowe produkty, rozwiązania, poszerzenie portfolio zdrapek, stałe powiększanie sieci sprzedaży. Mniejsza sprzedaż części produktów jest z nadwyżką niwelowana przez pozostałe gry i loterie — mówi Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego. Totalizator chwali się przede wszystkim dynamicznym startem gry liczbowej Ekstra Pensja (w której wygrać można wypłatę 5 tys. zł miesięcznie przez 20 lat) — jej sprzedaż przez dwa i pół miesiąca od debiutu produktu na rynku sięgnęła prawie 64 mln zł. W szybkim tempie rosły też przychody z gry liczbowej Keno (skoczyły o 67 proc., do 194 mln zł) i najtańszej gry Mini Lotto (sięgnęły 248,7 mln zł i były o 40 proc. wyższe niż w 2013 r.). Zwiększyła się też sprzedaż zdrapek. W ubiegłym roku była o ponad jedną czwartą wyższa niż rok wcześniej i wyniosła 559,4 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu