Totmes wkrótce na parkiecie

GRA
opublikowano: 05-03-2010, 00:00

"Duży" Totmes przeprowadził ofertę prywatną i jest bliski wejścia na NewConnect. Wycenia się na 165 mln zł.

"Duży" Totmes przeprowadził ofertę prywatną i jest bliski wejścia na NewConnect. Wycenia się na 165 mln zł.

Grupa inwestycyjna Totmes zamknęła właśnie ofertę prywatną, pozyskując od inwestorów 2 mln zł. W ciągu kilku tygodni powinna zadebiutować na NewConnect.

— Celem upublicznienia nie jest pozyskanie kapitału tylko możliwość pokazania transakcji, które przeprowadzamy w ramach całej grupy kapitałowej — mówi Piotr Chmielewski, prezes i akcjonariusz grupy Totmes (ma 44 proc. kapitału, a drugie tyle ma Bogdan Małachwiej).

Totmes chwali się, że w ramach grupy zainwestował do tej pory ponad 100 mln zł, a jego tegoroczna prognoza mówi o zysku netto na poziomie minimum 40 mln zł (głównie z przeszacowań aktywów). Na potrzeby oferty prywatnej Totmes został wyceniony na 165 mln zł.

— Teraz zaczniemy przygotowania do wejścia na główny parkiet. Szacuję, że do debiutu dojdzie w przyszłym roku — twierdzi Piotr Chmielewski.

Polityka inwestycyjna Totmesu polega na zakładaniu bądź kupowaniu firm inwestycyjnych i rozwijaniu tych biznesów.

Ma już w portfelu Totmes Capital (notowany na New Connect), Totmes Fund (o charakterze wielobranżowym), Totmes TMT (ma znaczące pakiety giełdowych spółek Betacom i B3System), Totmes Finance (ma znaczące pakiety spółek giełdowych z branży finansowej, np. Wrocławskiego Domu Maklerskiego) oraz Totmes Real Estate (ma w portfelu niepubliczny Emmerson i znaczący bank ziemi).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu