Towarzystwo pomoże w razie choroby, rabunku lub pożaru

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 25-05-2001, 00:00

Towarzystwo pomoże w razie choroby, rabunku lub pożaru

Uzupełnieniem pakietowych ubezpieczeń mieszkań lub domów jest polisa Home Assistance. Oferują ją wszystkie największe towarzystwa obecne na rynku. Często jest ona udzielana bezskładkowo, jeżeli klient ma wykupiony odpowiednio duży zakres ubezpieczenia majątku.

W PZU polisę Assistance Dom za darmo otrzymują osoby, które zawarły ubezpieczenie mieszkania na sumę 10 tys. zł lub ubezpieczenie budynku na kwotę co najmniej 150 tys. zł. W Allianz Polska usługi Home Assistance gwarantowane są bezskładkowo w ramach ubezpieczenia mieszkania Cztery Kąty w zakresie rozszerzonym lub pełnym.

Podstawowym zobowiązaniem wynikającym z umowy assistance jest pomoc klientowi w rozwiązywaniu problemów będących następstwem pożaru, zalania, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży z rabunkiem itp. Podstawowe zadanie to znalezienie i zorganizowanie niezbędnej pomocy medycznej. Towarzystwo nie tylko załatwia, ale również opłaca (często w określonym limicie, np. w Allianz do 500 zł) koszty dojazdu i honorarium lekarza albo pielęgniarki oraz transportu medycznego.

W czasie nieobecności ubezpieczonego, towarzystwo zobowiązuje się do zapewnienia opieki nad jego rodziną i zwierzętami domowymi mieszkającymi w mieszkaniu lub domu objętym polisą. W przypadku, gdy lokal nie nadaje się na skutek wypadku lub pożaru do zamieszkania, zakład zapewnia mieszkanie zastępcze i organizuje niezbędną pomoc specjalistów w celu zabezpieczenia lokalu. Dotyczy to naprawy przez ślusarza zamków, powstrzymania wycieków wody przez hydraulika, naprawy okien przez szklarza czy też niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa napraw elektrycznych. Standardowy zakres umowy Home Assistance obejmuje również usługi informacyjne, czyli zawiadamianie rodziny o stanie chorego lub informacje na temat służb użyteczności publicznej bądź usługodawców.

Niektóre polisy assistance rozszerzone są o usługi serwisowe. Dotyczy to np. oferty Allianz i Warty. W takim przypadku towarzystwo nie tylko pomaga w uporaniu się z bezpośrednimi następstwami nieszczęścia, ale też organizuje remont i naprawy w zniszczonym mieszkaniu lub domu. W ramach polisy Warta Dom Serwis towarzystwo organizuje roboty remontowo-budowlane i następnie rozlicza je bezgotówkowo.

Łukasz Świerżewski

l.swierzewski@pb.pl tel. (22) 611-62-49

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Towarzystwo pomoże w razie choroby, rabunku lub pożaru