Toyota inwestuje w autonomię

opublikowano: 13-04-2016, 22:00

Toyota otwiera trzeci ośrodek badań nad samochodami autonomicznymi. Kolejna siedziba Toyota Research Institute (TRI) powstaje w Ann Arbor w pobliżu Uniwersytetu Michigan w Stanach Zjednoczonych, gdzie japoński koncern ufunduje badania nad sztuczną inteligencją, robotyką i nowymi materiałami. TRI prowadzą badania nad samochodami autonomicznymi od ponad dekady. Każdy z trzech ośrodków będzie miał inną specjalizację. Zespół w Ann Arbor skupi się na w pełni autonomicznych samochodach. Centrum w Palo Alto (TRI-PAL) skoncentruje się na zaawansowanych systemach bezpieczeństwa, które wymagają zaangażowania kierowcy. Natomiast ośrodek w Cambridge (TRI-CAM) większość czasu poświęci symulacjom i uczeniu się maszyn.

Toyota Research Institute to firma stworzona przez Toyotę w 2015 r. Jej zadaniem jest wdrażanie wyników badań do projektowania i rozwoju produktów. Japoński koncern przeznaczył na jej rozwój miliard dolarów, które mają być wydane w ciągu pięciu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane