Toyota oczekuje słabszego wzrostu zysku

opublikowano: 08-05-2019, 06:54

Japoński koncern Toyota Motor prognozuje aktualnie, że w bieżącym roku finansowym zysk operacyjny wzrośnie o 3,3 proc. To wynik nieco słabszy od oczekiwań analityków, donosi Reuters.

Największy japoński producent samochodów tłumaczy to podjętymi środkami odnośnie redukcji kosztów i zmiany metod amortyzacji.

Koncern spodziewa się wzrostu zysku do 2,55 bln jenów (23,20 mld USD) okresie roku fiskalnego do marca 2020 r. Projekcja jest nieco niższa niż 2,61 bln jenów jakie wynikają z mediany szacunków analityków.

W minionym roku finansowym zakończonym w marcu 2019 r. zysk operacyjny wyniósł 2,47 bln jenów i ukształtował się niżej niż średnia 2,51 bln jenów prognoz analityków.

Producent prognozuje również globalną sprzedaż detaliczną w grupie na poziomie 10,74 mln pojazdów w bieżącym roku, w porównaniu z 10,6 mln w poprzednim roku.

Prognoza zysku Toyoty opiera się na założeniu, że w bieżącym roku obrotowym jen będzie handlowany na poziomie około 110 za dolara, w porównaniu do 111 jenów w właśnie zakończonym roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu