Czytasz dzięki

Toyota stawia na ekologiczne samochody

opublikowano: 14-10-2015, 08:40

Koncern Toyota Motor ocenia, że jest w stanie sprzedawać rocznie ponad 30 tys. samochodów napędzanych w całości ogniwami paliwowymi około roku 2020, donosi Reuters.

Japoński potentat motoryzacyjny uważa przy tym, że będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii i metod produkcji wodoru na bazie swoich własnych fabryk, tak by do 2050 r. całkowicie wyeliminować emisję CO2.

Toyota eQ
Zobacz więcej

Toyota eQ Bloomberg

Ujawniając swoje cele środowiskowe Toyota stwierdziła  także, że w najbliższych czterech latach planuje sprzedawać 1,5 mln pojazdów hybrydowych rocznie. Jeszcze w tym roku do klientów mają trafić pierwsze sztuki czwartej generacji  hybrydy prius, która jest najlepiej sprzedającym się tego typu pojazdem  na świecie.

Toyota chwali się, że nowy prius ma być w określonych warunkach nawet pięciokrotnie mniej paliwożerny niż dotychczasowy model. Szacuje, że na 1 litrze zdoła przejechać nawet 40 km. 

Problemem dla dalszej popularyzacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych, na co wskazują specjaliści, może być obserwowany od kilku miesięcy spadek cen paliw, który może zmniejszyć popyt na ekologiczne pojazdy, które są w zakupie znacznie droższe od zwykłych aut.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane