Czytasz dzięki

Toyota uruchamia wyjątkową produkcję

opublikowano: 09-04-2020, 22:00

Z zakładów w Wałbrzychu i Jelczu- Laskowicach nie wyjadą silniki ani skrzynie biegów, lecz... sprzęt dla medyków.

Zarządy obu polskich fabryk Toyoty zdecydowały o uruchomieniu produkcji i wsparcia na rzecz lokalnych szpitali. — W obliczu bardzo trudnej sytuacji, w której znalazły się nie tylko nasze fabryki, ale również lokalna społeczność, wśród której funkcjonujemy, pomoc traktujemy jak obowiązek — podkreśla prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Dariusz Mikołajczak.

Załogi obu fabryk japońskiego koncernu, wykorzystując drukarki 3D i wycinarki laserowe, przygotowują przyłbice ochronne dla personelu medycznego. Przestrzenny druk wykorzystywany jest również do produkcji nakładek na klamki, umożliwiających otwieranie drzwi za pomocą łokci zamiast dłoni. Sprzęt trafia m.in do służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic.

Dodatkowo Toyota wspiera lokalne szpitale, przekazując maski ochronne i płyn do dezynfekcji. W ramach funkcjonującego na terenie zakładu w Wałbrzychu programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty” pracownicy fabryki wraz z rodzinami włączyli się również w akcję pomocy mieszkańcom regionu wałbrzyskiego. Wolontariusze, zaopatrzeni w maski i rękawiczki, firmowymi samochodami rozwożą codziennie zakupy i obiady dla osób starszych i niepełnosprawnych na terenie Wałbrzycha i okolic.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane