Toyota zaoferowała pierwszą generację aut podłączonych do sieci

opublikowano: 27-06-2018, 09:47
aktualizacja: 27-06-2018, 09:50

Toyota Motor Corp. poinformowała, że jej nowe modele corolla i crown mają dostęp do Internetu i łączą się z urządzeniami mobilnymi kierowcy oraz mają dostęp do bieżących baz danych dotyczących infrastruktury komunikacyjnej.

Japoński koncern twierdzi, że w przypadku problemów z samochodem diler Toyoty będzie mógł pomóc na bieżąco w jego rozwiązaniu. Będzie to możliwe, bo będzie dysponował danymi pokazującymi aktualny stan samochodu.

Innym udogodnieniem jest to, że właściciel auta będzie mógł przez smartfon kontrolować jego drzwi, światła, czy sprawdzać ilość paliwa w zbiorniku. Jeśli dojdzie do wypadku, czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia kierowcy, auto wyśle informację do służb ratunkowych i wskaże lokalizację pojazdu.

Toyota zadeklarowała, że chce, aby wszystkie jej auta sprzedawana w Japonii i USA były do 2020 roku podłączone do Internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu