TP już bez Emitela

MEW
opublikowano: 25-03-2011, 11:56

Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży TP Emitel za 1,7 mld zł, poinformowała Telekomunikacja Polska w  komunikacie.

Zgodnie z tym co pisaliśmy w „PB” tydzień temu, nabywcą jest spółka zależna od Montagu. To fundusz private equity, którego częściowym właścicielem jest bank HSBC.

- Dodatni wpływ na zysk brutto Grupy TP w 2011r. wyniesie około 1,2 mld zł – napisała TP w komunikacie.

Teraz Montagu czeka na zgodę urzędu antymonopolowego na tą transakcję.

TP prowadziła negocjacje w sprawie sprzedaży Emitela od kilku miesięcy. Poprzednio w grze były jeszcze francuski TdF (właściciel Polskich Sieci Nadawczych, konkurenta Emitela) oraz fundusze: Doughty Hanson, Advent International oraz EQT. Zaskoczeniem było, że TdF nie dostał się do finału procesu sprzedaży. W ostatnim etapie Montagu rywalizował z Innova Capital, ale ten ostatni nie zdecydował się wycenić spółki tak wysoko.

- Ostateczna cena za Emitela jest zaskakująco wysoka i w krótkim terminie jest to bardzo dobra informacja dla TP. Teraz najważniejsza kwestia, to co operator zrobi z tymi pieniędzmi. Przeznaczenie ich na dywidendę mogłoby powiększyć jej wartość o 0,50 zł na akcję – mówi Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / TP już bez Emitela