TP obniży ceny połączeń stacjonarnych

opublikowano: 31-01-2007, 20:49

W 2007 roku dojdzie do obniżki cen połączeń stacjonarnych, co ma wzmocnić pozycję TP w walce z konkurencją.

Prezes Telekomunikacji Polskiej (TP) SA Maciej Witucki zapowiada, że w 2007 roku dojdzie do obniżki cen połączeń stacjonarnych, co ma wzmocnić pozycję TP w walce z konkurencją - poinformowała agencja Bloomberg.

"Przyjęliśmy w tegorocznym bilansie, że z powodu rosnącej konkurencji nasze ceny połączeń stacjonarnych spadną. Zgłosiliśmy już nasze propozycje cenowe do regulatora" - powiedział Witucki, cytowany przez Bloomberga.

Witucki poinformował, że TP jest zainteresowana przejęciem sieci komórkowej oraz operatorów internetowych działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. TP nie ma planów sprzedaży udziałów w portalu Wirtualna Polska.

Skonsolidowany zysk netto TP przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej spadł w IV kw. 2006 r. do 381 mln zł z 484 mln zł w IV kw. 2005 r. Przychody grupy TP w IV kw. 2006 r. nie zmieniły się i wyniosły 4,69 mld zł. Spółka prognozuje, że przychody grupy spadną w 2007 r. o ok. 1 proc. z 18,63 mld zł w 2006 roku.

DI, Bloomberg, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane