TP SA: telegram będzie funkcjonował do końca IX

Marek Druś
opublikowano: 2002-08-22 13:55

Telekomunikacja Polska będzie świadczyła usługi telegramowe do końca września, czyli dłużej niż zapowiadała. Zgodnie z wcześniejszymi planami z końcem obecnego miesiąca spółka przestanie świadczyć usługi teleksowe.

TP SA zdecydowała o przedłużenia terminu świadczenia wspomnianych usług bo Poczta Polska, która zajmie się tą działalnością, nie zdąży ich uruchomić już na początku września.

TP SA likwiduje usługi telegramowe z powodu ich nieopłacalności. Na początku lat 90-tych Polacy wysyłali za jej pośrednictwem 10 mln telegramów rocznie. Dwa lata temu pośredniczyła w wysłaniu już tylko 3 mln telegramów. Likwidacja usług telegraficznych pozwoli spółce zmniejszyć zatrudnienie w całym kraju o ok. 600 pracowników.

MD, PAP