Trailer Cyberpunka zachęcił do realizacji zysków

opublikowano: 11-06-2018, 00:58
aktualizacja: 11-06-2018, 01:01

W oczekiwaniu na zapowiedzi odnośnie gry Cyberpunk 2077 kurs CD Projektu intensywnie piął się w górę dyskontując te informacje, dlatego nie dziwi, że w poniedziałek część inwestorów zdecydowała się zrealizować zyski. Kolejne emocje już jutro, kiedy studio zacznie prezentować gameplay.

W poniedziałek akcje CD Projektu rozpoczęły dzień wzrostami. Jednak po niedługim czasie przewagę osiągnęła strona sprzedająca. Obecnie kurs CD Projektu zniżkuje o ponad 5 proc. do 142 zł. Obroty na akcjach spałki są największe na rynku i przekraczają 60 mln zł, co stanowi blisko 40 proc. obrotów na wszystkich spółkach z WIG20.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Pokaz trailera gry był kulimacyjnym momentem konferencji Microsoftu
Cd Projekt Red

Wpływ na poniedziałkowe notowania maja wydarzenia z ostatniej nocy z Los Angeles. Tam na konferencji Microsoft Xbox CD Projekt zaprezentował nowy zwiastun gry Cyberpunk 2077.

Oczekiwania co do konferencji Microsoft Xbox poprzedzającej targi E3 były ogromne. Jednak nie zawiedli się ci, którzy liczyli, że CD Projekt pokaże na niej coś ciekawego. Trailer był kulminacyjną pokazu. Na prezentacjach w trakcie targów spółka zaprezentuje gameplay.

Już od miesięcy w świecie graczy mówiło się, że na tegorocznej konferencji poprzedzającej największe targi gier – E3, Microsoft przedstawi coś zupełnie wyjątkowego. Fanów i akcjonariuszy CD Projektu dodatkowo rozpalały umiejętnie podsycane spekulacje o możliwym pokazie trailera Cyberpunka 2077. 

Na konferencji było zapowiadancyh 18 gier na wyłączności i 15 premier. Osoby czekające na zwiastun Cyberpunka przeżyły w jej trakcie swoje poważne chwile zwątpienia, gdy były prezentowane kolejne gry, a żadnej zapowiedzi od CD Projektu nie było. Po blisko dwóch godzinach, gdy Phil Spencer, szef Xbox One zaczął podsumowywać konferencję i żegnać się z publicznością na ekranach coś zaczęło się dziać. Koniec wieńczy dzieło i właśnie zwiastunem Cyberpunka zakończyła się transmitowana na cały świat konferencja w Microsoft Theater w Los Angeles. 

- Bardzo się cieszę, że możemy po raz pierwszy przedstawić Cyberpunka 2077 - grę nad którą intensywnie pracujemy od jakiegoś czasu. Na briefingu Xboxa pokazaliśmy krótki trailer prezentujący naszą wizję cyberpunkowego świata i możliwości nowej wersji naszego silnika -mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

CD Projekt na pokazach w trakcie E3 zaprezentuje fragment rozgrywki.

- Już od wtorku, przez całe targi E3, będziemy pokazywać fragment gampleya na godzinnych, zamkniętych prezentacjach, na które zaprosiliśmy media i kluczowych partnerów biznesowych. Zainteresowanie jest ogromne, na wszystkich spotkaniach mamy nadkomplet gości – mówi prezes CD Projektu.

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany w styczniu 2013 r. r. i od tamtej pory CD Projekt nie ujawniał kolejnych materiałów na temat gry. Teraz dowiadujemy się m.in. że, główny bohater gry - mężczyzna V jest cyberpunkiem. Żyje w najbardziej tętniącej życiem i najniebezpieczniejszej metropolii przyszłości – Night City.  

Data premiery nadal nie jest znana. W zwiastunie gry studio ukryło list to graczy  z którego wynika m.in. że będzie to rozgrywka dla jednego gracza oraz formuła tworzenia postaci od zera), głównym czynnikiem determinującym datę premiery będzie osiągnięcie odpowiedniej jakości produktu. Studio poinformowało tez, że nie jest w stanie obecnie określić wielkości gry oraz, że gra będzie miała nie mniej dodatków niż w przypadku Wiedźmina 3. W grze nie są przewidywane mikrotransakcje. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane