Trans Polonia w dół w debiucie

KZ
opublikowano: 25-11-2010, 10:21

Pierwsze transakcje akcjami spółki, która przeniosła się dziś z NewConnect na główny rynek GPW zawierano z cenę o 8 proc. niższą od kursu odniesienia.

Wczoraj na zamknięciu sesji na Newconnect kurs Trans Polonii ustalono na 8,69 zł. Dziś pierwsze transakcje zawarto z cenę 7,98 zł. To nieco niżej, niż wynosiła cena emisyjna w zakończonej niedawno ofercie publicznej (8 zł), z której firma pozyskała 4,18 mln zł.

Trans Polonia to firma transportowa zajmująca się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych.

- Po debiucie skupimy się na dynamicznym zwiększeniu skali naszej działalności, zarówno w zakresie rozwoju floty jak i obszaru świadczenia usług. W chwili obecnej oferujemy nasze usługi poprzez biura w Polsce, Francji i Holandii, natomiast w przyszłym roku planujemy otworzenie kolejnych przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii, Rosji i na Węgrzech.  Cały czas będziemy także rozwijać naszą flotę transportową, która dzięki środkom z emisji zostanie powiększona do 140 jednostek. Warto także zwrócić uwagę, że cały rynek logistyki i chemikaliów rośnie bardzo dynamicznie, dzięki czemu udało nam się zanotować rekordowy rok pod względem generowanych wyników finansowych. W III kw. br. mieliśmy ponad 8,21 mln zł przychodów, tj. wzrost o 98% w stosunku do 4,14 mln zł zanotowanych w 2009 roku, natomiast zysk netto w tym okresie wyniósł 641 tys. zł, tj. aż o 500% więcej niż 2009 roku. W całym 2010 roku prognozujemy 21,1 mln zł przychodów i 1,1 mln zł zysku netto – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane