Trans Polonia w listopadzie zadebiutuje na GPW

DI
opublikowano: 16-11-2010, 12:23

Trans Polonia, specjalistyczna firma transportowa zajmująca się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych, zakończyła pierwszą publiczną emisję akcji. Inwestorzy zapisali się na wszystkie oferowane walory, tj. 522 636 akcji serii D po 8 zł za sztukę.

W Transzy Dużych Inwestorów przydzielono akcje 8 inwestorom w łącznej liczbie 444 236 akcji serii D. W Transzy Małych Inwestorów przydzielono akcje 119 inwestorom w łącznej liczbie 78 400 akcji serii D.

Redukcja w przypadku transzy małych inwestorów wyniosła 24,2 proc.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup jednostek floty transportowej do przewozu płynnej chemii. Jeszcze w listopadzie Trans Polonia zadebiutuje na rynku głównym GPW.

„W 2008 r. zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect. Wtedy już wiedzieliśmy, że rynek ten jest dla nas tylko przystankiem w drodze na główny parkiet. Ostatnie dwa lata udało nam się dobrze wykorzystać na inwestycje w fundamenty spółki oraz budowę relacji biznesowych. Pozwoliło to na bardzo sprawne uplasowanie naszej pierwszej publicznej emisji akcji, którą inwestorzy objęli w całości. Pozyskaliśmy 4,18 mln zł, które przeznaczymy na zakup jednostek transportowych. Teraz skupimy się już na ostatecznych przygotowaniach do debiutu na rynku głównym GPW, co powinno nastąpić jeszcze w listopadzie br. Liczymy, że zmiana rynku notowań przełoży się m.in. na większą płynność akcji, a tym samym na wzrost zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych” - powiedział Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

Spółka zamknęła pierwszych 9 miesięcy br. przychodami na poziomie ponad 15,8 mln zł i zykiem netto w wysokości 830 tys. zł. Przed rokiem było to odpowiednio: 9,4 mln zł i 333 tys. zł zysku netto.

Na podstawie prospektu emisyjnego do obrotu na rynku regulowanym trafi 2 500 000 akcji serii B, 277 364 akcji serii C, do 522 636 akcji serii D oraz do 522 636 praw do akcji serii D Trans Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Trans Polonia w listopadzie zadebiutuje na GPW