Trigon przekonuje lepiej niż Obama

Zalecenie kupna akcji CD Projektu zachęciło inwestorów do zakupów akcji spółki bardziej skutecznie niż słowa prezydenta USA o własnych umiejętnościach gry w „Wiedźmina”.

Zobacz więcej

Notowania CD Projektu za ostatni rok. Źródło: Bloomberg.

Notowania CD Projektu rosną w czwartek o 6,3 proc., po tym jak Trigon DM wycenił papiery spółki na 21 zł. Biuro rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla producenta gier od „kupuj”. Za jeden papier płaci się już 16,29 zł. W ten sposób notowania spółki odrobiły niemal całość strat poniesionych na skutek przełożenia premiery gry „Wiedźmin 3” na luty 2015 r. Gdy spółka poinformował o tym w marcu, notowania w trzy dni załamały się o 22,6 proc.

Pozytywna reakcja na rekomendację może cieszyć, zważywszy że dzień wcześniej do zakupów inwestorów zachęcić nie zdołała wypowiedź Baracka Obamy, który w czasie swojej wizyty w Warszawie napomknął, że grał w Wiedźmina, jednak nie szło mu to najlepiej.

Notowania CD Projektu za ostatni rok. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trigon przekonuje lepiej niż Obama