Trion zbadał spółki i ma niemałe wątpliwości

ANP
opublikowano: 04-09-2008, 00:00

nowrocławska spółka może zrezygnować z przejęcia jednej z dwóch czeskich firm. Na szczęście druga jest warta grzechu.

nowrocławska spółka może zrezygnować z przejęcia jednej z dwóch czeskich firm. Na szczęście druga jest warta grzechu.

Trion zbadał dwie czeskie firmy działające w branży stolarki otworowej z PVC, drewna i aluminium, które zamierzał przejąć. Akwizycje ma sfinansować fundusz Novy Fund, zarejestrowany na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, który w zamian obejmie akcje Trionu i zostanie jego największym udziałowcem. Jednak w trakcie due diligence okazało się, że jedna z czeskich firm nie spełnia oczekiwań Trionu.

— Chodzi o spółkę AQ Okna. Wymaga ona restrukturyzacji i dokapitalizowania. Dlatego o tej firmie będziemy jeszcze rozmawiać — mówi Marek Grzona, prezes Trionu.

Podkreśla jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone i kwestia akwizycji obu spółek pozostaje otwarta.

— Druga spółka VPO Protivanov jest w bardzo dobrej formie. Jeśli przejmiemy tylko jedną firmę, prawdopodobnie trzeba będzie pomyśleć o innych opcjach akwizycji. Chcemy zbudować silną grupę i mocniej wejść na nowe rynki — dodaje prezes.

Przejęcie tylko jednej spółki automatycznie zmieni parametry wejścia Novy Fund. Tych wciąż nie znamy. Nie wiadomo też, czy fundusz, który chce mieć 51 proc. akcji, zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji Trionu w liczbie umożliwiającej zwiększenie zaangażowania do 66 proc., czy zejdzie poniżej 33 proc.

— Mam nadzieję, że do końca września uda się zakończyć cały proces i poinformować o szczegółach transakcji — mówi prezes.

Przypomnijmy, że początkowo transakcja miała się zakończyć na początku tego miesiąca.

Marek Grzona, tak jak zapowiadał, zwiększył zaangażowanie w akcje Triona, na razie z 22 do 23 proc. Mówi, że jego celem jest udział 25-procentowy.

— W sierpniu skupowałem walory, teraz jednak muszę poszukać rezerw finansowych na dalsze zakupy — wyjaśnia prezes.

Wczoraj na zamknięciu akcje Triona kosztowały 1,11 zł za walor, po 0,9-procentowym spadku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy