Triton Park na ostatniej prostej

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 16-02-2010, 00:00

Warunki atmosferyczne uniemożliwiają dokończenie prac i oddanie inwestycji.

Warunki atmosferyczne uniemożliwiają dokończenie prac i oddanie inwestycji.

Triton Development liczył na to, że z końcem 2009 r. uda się zakończyć prace przy pierwszej inwestycji deweloperskiej spółki — Triton Parku w Warszawie. Plany pokrzyżowały jednak warunki atmosferyczne i deweloper nie może jeszcze przekazać kluczy właścicielom mieszkań.

— Zabrakło nam 2-3 tygodni na wykończenie elewacji i zakończenie innych prac zewnętrznych. W tej sytuacji nie możemy jeszcze zgłosić budynku do odbioru — wyjaśnia Jacek Łuczak, wiceprezes Triton Development.

Spodziewa się, że Triton Park zostanie zgłoszony do odbioru w marcu. To, czy pierwsze mieszkania uda się przekazać nabywcom jeszcze w I kwartale, zależy od tempa procedur administracyjnych. Wyniki spółki z I kwartału mogą więc nie zachwycić, bo deweloper od nowego roku przeszedł na MSR 18. Oznacza to, że przychody i koszty z budowy mieszkań wykazuje dopiero po przekazaniu lokali klientom.

Z blisko 600 mieszkań w Triton Parku sprzedana jest blisko połowa.

— Rynek zachowuje się pozytywnie. Sprzedaż miesięczna utrzymuje się na bardzo przyzwoitym poziomie — mówi Jacek Łuczak.

Rezygnacji jest niewiele. To istotne, bo wobec pierwotnego harmonogramu budowa Triton Parku ma już niemal roczny poślizg, spowodowany głównie konfliktem z poprzednim generalnym wykonawcą. Klienci mogą więc odstąpić od umów bez konsekwencji finansowych w postaci np. utraty wpłaconej zaliczki.

— To się zdarza, ale udział tych rezygnacji jest niewielki — zapewnia Jacek Łuczak.

Opóźnienie w realizacji Triton Parku sprawiło, że konieczna była renegocjacja umowy kredytowej z PKO BP, które pożyczyło deweloperowi na tę inwestycję 100 mln zł. Spłatę udało się przedłużyć aneksem do końca przyszłego roku. Pierwotny termin minął z końcem września ubiegłego roku.

Triton Development jest dość zaawansowany w formalnym przygotowaniu dwóch kolejnych projektów mieszkaniowych w stolicy — na Białołęce i Saskiej Kępie. Na razie nie wiadomo, czy budowę któregoś z nich uda się rozpocząć jeszcze w I półroczu.

597

Tyle mieszkań oferuje Triton Park, którego budowa wkrótce się zakończy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu