Trudno o wpłatę bez prowizji

DI
opublikowano: 27-11-2012, 00:00

Banki dla mikroprzedsiębiorców

Tylko w siedmiu bankach mikroprzedsiębiorcy mogą obecnie bezpłatnie dokonywać wpłat gotówkowych w oddziale banku — wynika z ankiety Tax Care, przeprowadzonej w 26 bankach. W niewielu bankach są bezprowizyne wpłatomaty. Opłat nie ma w Alior Banku (do 100 tys. zł sumy wpłat miesięcznie), Banku BGŻ (pakiety Biznes Lider i Biznes Plus), Banku Pocztowym, Deutsche Bank PBC, Idea Banku, MultiBanku (MultiPakiet Handel i Usługi) oraz w Volkswagen Bank Polska (tylko w oddziale w Warszawie).

Usługi finansowe

Najniższe prowizje procentowe za tzw. wpłaty otwarte — w kasie oddziału — w banknotach, w wysokości 0,1 proc. stosują FM Bank oraz BOŚ Bank (konto Wyjątkowa Firma). Najwyższe procentowe prowizje za otwarte wpłaty gotówkowe, w wysokości 0,5 proc., stosują: Bank BPH (dla konta Biznes Symetria Direct), Bank Millennium, BPS, BZ WBK (Biznes Pakiet Mini, Biznes Pakiet Opti), BOŚ, Getin Noble Bank (Pakiet Moja Firma 3 i Pakiet Standardowy), ING Bank Śląski (konto Direct), Kredyt Bank, mBank, Meritum Bank (konta Meritum Bez Granic, Meritum Rozwoju), MultiBank, Pekao i PKO BP.

— Przedsiębiorca, który dopiero decyduje się na wybór firmowego konta, powinien już na początku uwzględnić, z jakich usług związanych z jego obsługą będzie korzystał najczęściej. Może się okazać, że na przykład najtańsze w obsłudze konto internetowe jest rzeczywiście tanie, ale tylko pod warunkiem, że nie dokonujemy w jego ramach transakcji gotówkowych — podsumowuje Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu