Trump: administracja przyjrzy się oskarżeniom wobec Google

opublikowano: 16-07-2019, 14:20

Prezydent Donald Trump zareagował na wezwanie miliardera Petera Thiela, aby amerykańskie służby zbadały infiltrację Google przez wywiad Chin, wynika z informacji podanych przez Reutersa.

Pisaliśmy w poniedziałek, że inwestor i miliarder Peter Thiel, największy darczyńca Donalda Trumpa z Krzemowej Doliny, podczas niedawnej Narodowej Konferencji Konserwatywnej apelował, aby amerykańskie służby zajęły się trzema kwestiami dotyczącymi Google. Po pierwsze, możliwą infiltracją przez  zagraniczne wywiady projektu spółki dotyczącego sztucznej inteligencji. Po drugie, możliwą infiltracją władz Google przez wywiad Chin. Po trzecie, wynikającą z domniemanej całkowitej infiltracji spółki „jawnie zdradziecką” decyzją o współpracy z chińską armią, a nie z amerykańską.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

We wtorek prezydent Donald Trump zasygnalizował, że „przyjrzy się” zarzutom zdrady postawionym Google. Nazwał Thiela „świetnym i błyskotliwym człowiekiem, który zna temat lepiej niż ktokolwiek inny!”.

- Administracja Trumpa przyjrzy się temu – oświadczył prezydent USA.

W ubiegłym roku Google stało się celem krytyki po ujawnieniu, że spółka pracuje nad uruchomieniem usług w Chinach, poddanych kontroli miejscowych władz.Ostatecznie w grudniu Google zakończyło projekt. Informowano także, że spółka nie odnowi wygasającego w tym roku kontraktu z amerykańskim Departamentem Obrony dotyczącym analizy obrazów z dronów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy