Trump: Fed zwariował

opublikowano: 11-10-2018, 07:15

Prezydent Donald Trump stwierdził, że Fed „zwariował” podnosząc stopy procentowe. Jego zdaniem, to polityka monetarna jest odpowiedzialna za dużą przecenę na amerykańskich rynkach akcji w środę.

W wywiadzie dla telewizji Fox News Trump przekonywał, że duże spadki cen akcji w środę na amerykańskich rynkach nie mają nic wspólnego z prowadzoną przez jego administrację wojnę handlową z Chinami.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- To nie to. Problemem, jaki mam, jest Fed – powiedział prezydent USA. – Fed zwariował. Podwyższają stopy procentowe i to jest śmieszne – dodał.

Wcześniej w środę, po przyjeździe na wiec wyborczy w Pensylwanii, Trump także atakował Fed. 

- Oni tak zacieśniają. Myślę, że Fed oszalał – powiedział.

Trump nie idzie w ślad poprzedników w Białym Domu, którzy nie wypowiadali się raczej o polityce monetarnej. Od lipca przekonuje, że polityka banku centralnego, który podwyższa stopy procentowe w związku z dobrymi wynikami gospodarki USA, jest błędna.

Trump jednocześnie starał się w środę bagatelizować największą od lutego przecenę amerykańskich spółek.

- Myślę, że to dobre. Tak naprawdę, to korekta, na którą czekaliśmy od długiego czasu. Ale i tak nie zgadzam się z tym, co robi Fed – powiedział prezydent USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu