Trump: Fed zwariował

opublikowano: 11-10-2018, 07:15

Prezydent Donald Trump stwierdził, że Fed „zwariował” podnosząc stopy procentowe. Jego zdaniem, to polityka monetarna jest odpowiedzialna za dużą przecenę na amerykańskich rynkach akcji w środę.

W wywiadzie dla telewizji Fox News Trump przekonywał, że duże spadki cen akcji w środę na amerykańskich rynkach nie mają nic wspólnego z prowadzoną przez jego administrację wojnę handlową z Chinami.

Donald Trump
fot. Bloomberg

- To nie to. Problemem, jaki mam, jest Fed – powiedział prezydent USA. – Fed zwariował. Podwyższają stopy procentowe i to jest śmieszne – dodał.

Wcześniej w środę, po przyjeździe na wiec wyborczy w Pensylwanii, Trump także atakował Fed. 

- Oni tak zacieśniają. Myślę, że Fed oszalał – powiedział.

Trump nie idzie w ślad poprzedników w Białym Domu, którzy nie wypowiadali się raczej o polityce monetarnej. Od lipca przekonuje, że polityka banku centralnego, który podwyższa stopy procentowe w związku z dobrymi wynikami gospodarki USA, jest błędna.

Trump jednocześnie starał się w środę bagatelizować największą od lutego przecenę amerykańskich spółek.

- Myślę, że to dobre. Tak naprawdę, to korekta, na którą czekaliśmy od długiego czasu. Ale i tak nie zgadzam się z tym, co robi Fed – powiedział prezydent USA.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane