Czytasz dzięki

Trump krytykuje Fed za brak wsparcia

opublikowano: 21-08-2018, 07:00

Donald Trump nie jest zadowolony z podwyżek stóp w USA i uważa, że bank centralny nie wspiera jego polityki zmiany relacji handlowej, wynika z wywiadu udzielonego przez prezydenta USA agencji Reuters.

- Nie podoba mi się jego podwyższanie stóp procentowych, nie. Nie jestem zachwycony – powiedział Trump odnosząc się do wskazanego przez siebie szefa Fed, Jerome Powella.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

Bank centralny USA podwyższył stopy dwa razy w tym roku i jest prawdopodobne, że we wrześniu zrobi to ponownie, bo inflacja w lipcu sięgnęła 2,9 proc., najwięcej od sześciu lat, a stopa bezrobocia spadła do 3,9 proc., najmniej od ok. 20 proc.

Trump skrytykował Fed wskazując, że inne banki centralne wspierają swoje kraje podczas trudnych rozmów handlowych, tymczasem amerykański tego nie robi.

- Bardzo mocno negocjujemy z innymi krajami. I wygramy. Ale w tym okresie powinienem mieć jakąś pomoc Fed. Inne kraje mają politykę akomodacyjną – powiedział prezydent USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu