Trump krytykuje Twittera we wpisach na Twitterze

  • PAP
opublikowano: 23-04-2019, 17:46

Prezydent Donald Trump skrytykował we wtorek Twittera w dwóch porannych tweetach - oskarżył serwis społecznościowy o złe nastawienie do konserwatystów. Jego krytyka nie wpłynęła na notowania firmy na giełdzie, które rosną ze względu na dobre wyniki finansowe.

"Nie traktują mnie dobrze jako Republikanina (...). Są bardzo dyskryminujący, ludziom trudno jest się zapisać (do serwisu)" - głoszą tweety prezydenta na temat Twittera, który - zdaniem Trumpa - "prowadzi grę polityczną".

Komentarze Trumpa nie zniechęciły inwestorów, choć pojawiły się w dniu, w którym firma opublikowała wyniki kwartalne; notowania firmy na giełdzie wzrosły w środę tuż po otwarciu giełdy o 9 proc. Jej zysk w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 190,8 mln. Obroty sięgnęły 787 mln dol.

Sieć Fox Business oceniła, że Trump jest "najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Twitterowi". Tweety prezydenta śledzi 59,9 mln osób.

Od początku roku notowania akcji Twittera wzrosły o 20 proc., co - jak pisze agencja Reutera - przekroczyło wszelkie oczekiwania analityków. Zarząd Twittera poinformował, że w pierwszym kwartale znacząco wzrósł popyt na reklamy cyfrowe zamieszczanie w serwisie. W drugim kwartale firma spodziewa się, że jej obroty wyniosą między 770 a 830 mln dol.

Po koniec pierwszego kwartału tego roku liczba użytkowników serwisu wyniosła 134 mln; rok wcześniej było to 120 mln.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy