Czytasz dzięki

Trump nawołuje do bojkotu Goodyeara

opublikowano: 19-08-2020, 17:12

Prezydent USA zaapelował na Twitterze o bojkot firmy produkującej opony. Goodyear zabronił swoim pracownikom noszenia czapek z napisem "Make America Great Again", które są jednym z elementów kampanii Trumpa, pisze Reuters.

„Nie kupujcie opon GOODYEAR – zakazali noszenia czapek MAGA (Make America Great Again, przyp. red.).” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

W środę w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ze szkolenia na temat różnorodności przeprowadzanego w siedzibie Goodyeara w Ohio. W firmie zakazane jest manifestowanie poparcia dla inicjatyw politycznych i społecznych, w tym All Live Matters, Blue Live Matters i MAGA. Dozwolone są z kolei slogany związane z ruchem Black Live Matters i środowiskami LGBT.

„Goodyear zobowiązuje się do wspierania otwartego i pełnego szacunku miejsca pracy. W ramach tego zobowiązania pozwalamy naszym pracownikom wyrażać swoje poparcie dla niesprawiedliwości rasowej i innych kwestii związanych z równością, ale prosimy żeby powstrzymali się od wyrażania w miejscu pracy poparcia wobec jakiegokolwiek polityka lub partii politycznej” – stwierdził w oświadczeniu rzecznik firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane