Czytasz dzięki

Trump wraca na wiece wyborcze

PAP, DI
opublikowano: 11-06-2020, 09:20

Prezydent Donald Trump ogłosił w środę, że po trzymiesięcznej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, powraca na wiece przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Trump zamierza rozpocząć serię spotkań z wyborcami już w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w piątek, od wiecu w mieście Tulsa w stanie Oklahoma. Później, by promować swoją kandydaturę, planuje wyjazdy na Florydę, do Teksasu i Arizony.

Jak zauważa agencja Reutera, epidemia koronawirusa i gwałtowne protesty po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda, zabitego przez policję, osłabiły pozycję obecnego prezydenta w sondażach.

Jak na razie sztab wyborczy Trumpa nie przedstawił żadnych informacji na temat warunków sanitarnych organizacji tych spotkań w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W marcu ze względu na epidemię Donald Trump zawiesił organizację swoich wieców wyborczych.

Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w USA ponad 112 tysięcy osób, a łączna liczba zakażonych w tym kraju - jak wynika z raportu agencji Reutera - przekroczyła w środę 2 miliony. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane