Trump za utrzymaniem sankcji wobec Korei Północnej

  • PAP
opublikowano: 11-04-2019, 19:50

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w czwartek, że chce, by sankcje wobec Korei Północnej zostały na razie utrzymane. Nie wykluczył trzeciego spotkania na szczycie z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem.

Na spotkaniu z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem w Białym Domu Trump wyraził przekonanie, że zakres tych sankcji, mających zmusić Pjongjang do poniechania programu zbrojeń nuklearnych jest właściwy.

Było to pierwsze spotkanie Mun Dze Ina z Trumpem od czasu zakończonego bez powodzenia szczytu Trump-Kim Dzong Un w lutym w Hanoi. W czwartek południowokoreański prezydent wyraził przekonanie, że Trump będzie w stanie znaleźć na drodze dialogu wyjście z impasu w sprawie północnokoreańskiego programu nuklearnego. Uznał, że ważne jest "utrzymanie dynamiki dialogu" i zorganizowanie w przyszłości trzeciego szczytu Trump-Kim Dzong Un.

Trump powiedział, że do trzeciego szczytu mogłoby dojść, ale że należy działać "krok po kroku".

Kim Dzong Un, cytowany w czwartek przez północnokoreańską agencję prasową KCNA, oświadczył, że jego kraj musi zadać "poważny cios" tym, którzy nakładają nań sankcje poprzez zapewnienie większej samowystarczalności gospodarczej.

Reuter podkreśla, że nie wymieniając z nazwy USA, Kim w ten sposób po raz pierwszy ustosunkował się do fiaska szczytu w Hanoi. Szczyt załamał się wskutek rozbieżności co do zakresu ograniczenia północnokoreańskiego programu nuklearnego i stopnia ograniczenia sankcji gospodarczych USA wobec Korei Północnej.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu