Trump zdecydowany obłożyć cłem chiński import wartości 200 mld USD

opublikowano: 30-08-2018, 21:09

Prezydent Donald Trump chce realizować plan nałożenia cła na chiński import wartości 200 mld USD po upłynie okresu zgłaszania uwag w przyszłym tygodniu, dowiedział się Bloomberg od sześciu źródeł mających wiedzę w tej sprawie.

Termin na zgłaszanie uwag upływa 6 września. Prezydent planuje nałożyć cła zaraz po tym terminie, twierdzą informatorzy agencji. Niektórzy podkreślają, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i jest możliwość nakładania cła stopniowo. Jak dotąd USA obłożyły cłem import z Chin wartości 50 mld USD, na co Chiny odpowiedziały obłożeniem cłem importu z USA takiej samej wartości.

Możliwe jest także, że prezydent USA ogłosi w przyszłym tygodniu obłożenie cłem, ale z późniejszym terminem wejścia decyzji w życie. Bloomberg przypomina, że ogłoszone w połowie czerwca cła weszły w życie dopiero po trzech tygodniach.

Obłożenie cłem importu z Chin wartości 200 mld USD uważane jest za oznakę eskalacji wojny handlowej między dwoma największymi gospodarkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu