Trwa Brave Kids - festiwal dzieci świata

AD
opublikowano: 02-07-2015, 16:39

Dziś w pięciu miastach Polski można bezpłatnie zobaczyć występy dzieciaków z różnych zakątków świata, przygotowujących wspólny spektakl w ramach Brave Kids. Nie zabrakło wśród nich dzieci z Nepalu, dotkniętych niedawnym trzęsieniem ziemi. Finałowy koncert odbędzie się 10 lipca we Wrocławiu.

Dzieci z Gruzji, Indii, Nepalu, Iraku, Brazylii, Maroka, Ukrainy i innych, w sumie 17 krajów przyjechały do Polski już w 19 czerwca. Wszystkie mieszkają bezpłatnie u polskich rodzin w 5 miastach Polski a dni spędzają na przygotowaniach jednego spektaklu, który artystycznie połączy ich różne kultury.

Spektakle półfinałowe można oglądać dziś w 5 miejscach Polski:

w Warszawie- godz. 18.30 w muszli koncertowej Parku Skaryszewskiego Al. Zieleniecka 2
w Puszczykowie k. Poznania godz. 17:30 - Scena Miejska w Rynku
w Przemyślu godz. 18:00 - Centrum Kultury i Nauki Zamek
Wałbrzychu godz. 18:00 - Stara Kopalnia
we Wrocławiu, godz. 18:30 - Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Sempołowskiej 54A.

W sumie wystąpi w nich 120 najmłodszych artystów ze świata, dla których zarówno przyjazd do dalekiej Polski jak i udział w koncercie razem z rówieśnikami z innych kultur jest wielkim przeżyciem.

– To niezwykłe dzieci. Mimo przeciwności rozwijają swoje talenty i odważnie kultywują tradycje. Każdy mały artysta ma swoją, niepowtarzalną historię - mówi Justyna Warecka, producent wykonawcza Brave Kids. Podkreśla, że dzieci goszczące dziś w Polsce często pochodzą z miejsc dotkniętych rozmaitymi problemami społecznymi i borykają się z trudną sytuacją materialną.

Wśród nich znalazła się również w tym roku grupa dzieci z Nepalu, dotkniętych niedawnym trzęsieniem ziemi. Tegoroczna edycja powiązanego z Brave Kids Brave Festivalu cały swój dochód przeznaczy właśnie dla nich.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu Brave Kids jest Grzegorz Bral - aktor i reżyser z Wrocławia odpowiadający również za powstanie "dorosłego" Brave Festivalu zapraszającego do Polski artystów z kultur mniej znanych lub zanikających.

Patronat nad projektem Brave Kids objęło UNESCO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane