Trwa budowa polskiego pawilonu na Expo 2008

PAP
06-04-2008, 18:20

W Saragossie trwa budowa polskiego pawilonu na wystawę Expo 2008, która rozpocznie się w połowie czerwca, a zakończy w  połowie września. Tematem wystawy, w której wezmą udział 103 kraje, jest woda i  zrównoważony rozwój.

Expo 2008 w Saragossie to obok Expo 2010 w Szanghaju największa impreza promująca w świecie w ciągu najbliższych dwóch lat polską gospodarkę, turystykę i kulturę.

Polską ekspozycję przygotowuje na zlecenie Ministerstwa Gospodarki Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Według organizatorów odpowiedzią na hasło przewodnie wystawy będzie "fascynująca opowieść o kraju, w którym ludzie potrafią łączyć kreatywność i innowacyjność z tradycyjną dbałością o kulturowe i naturalne dziedzictwo".

Polski pawilon zajmie 1000 metrów kwadratowych i będzie należał do największych na Expo 2008. Fasada nawiązuje do tężni solankowych, wnętrze pawilonu - do nowoczesnego jachtu.

W ramach udziału Polski w Expo 2008 realizowany będzie bogaty program kulturalny, gospodarczy, a także turystyczna promocja polskich regionów.

"Stawiamy na wielowątkową promocję Polski skierowaną do zróżnicowanych grup odbiorców" - powiedział PAP dyrektor w PARP Andrzej Szewczyk.

"Chcemy przedstawić Polskę jako kraj atrakcyjny, nowoczesny i kreatywny, w którym realizowane są projekty z zakresu najbardziej zaawansowanych technologii, ale jednocześnie niezapominający o unikatowych na skalę Europy terenach nienaruszonej przyrody, która daje wspaniałe możliwości uprawiania aktywnej turystyki" - powiedział.

"Oprócz promocji turystyki kolejnym celem naszej ekspozycji jest zaprezentowanie Polski jako wyspecjalizowanego producenta - będącego liderem w Europie Środkowej - najnowocześniejszych technologicznie jachtów" - dodał Szewczyk.

W ramach programu gospodarczego przy okazji Expo 2008 polskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę podczas różnorodnych tematycznie wystaw targowych. Ponadto planowane są dwa polsko-hiszpańskie fora inwestycyjne oraz konferencja "regiony polskie - regiony hiszpańskie", której celem jest zapoznanie się z doświadczeniami w dziedzinie wykorzystania funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój regionalny.

Szacuje się, że wystawę Expo 2008 w Saragossie odwiedzi blisko 7 mln osób.

Grażyna Opińska (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa budowa polskiego pawilonu na Expo 2008