Trwa strajk kolejarzy na Dworu Warszawa Wschodnia

opublikowano: 11-01-2005, 08:50

Kilkuset kolejarzy zrzeszonych w Komitecie Protestacyjno-Strajkowym działającym w PKP rozpoczęło we wtorek rano akcję protestacyjną na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Związkowcy weszli na tory. Chcą blokować ruch pociągów przez blisko dwie godziny - między godziną 8.00 i 9.50.

Związkowcy protestują, gdyż uważają, że rząd i PKP nie wywiązują się z zawartych z nimi w 2003 roku porozumień. Dotyczyły one m.in. zapewnienia większych kwot pieniędzy na przewozy regionalne oraz opracowania jasnej polityki transportowej dotyczącej przewozów regionalnych.

Podczas porannego protestu na Dworcu Wschodnim w Warszawie, PKP zmieniło trasy kursowania pociągów; większość tych które zwykle jeżdżą przez Dworzec Wschodni jest kierowana na Dworzec Gdański - poinformował PAP rzecznik PKP Jacek Prześluga.

"Trudno w tej chwili szacować straty. Z powodu strajku nie wyjadą na trasę trzy pociągi Intercity. Dwa przelotowe pociągi skierowaliśmy na Dworzec Gdański, cztery pociągi normalnie dojeżdżające do Wschodniego kończą bieg na Dworcu dańskim" - powiedział Prześluga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa strajk kolejarzy na Dworu Warszawa Wschodnia