Trwa wyprzedaż obligacji Chin

opublikowano: 28-10-2019, 12:33

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich Chin była w poniedziałek najwyższa od kwietnia.

Przecena obligacji Chin to odzwierciedlenie rosnącego apetytu na ryzyko. Inwestorzy coraz mocniej wierzą, że USA i Chiny podpiszą w listopadzie częściową umowę handlową. Osłabło jednocześnie oczekiwanie agresywnego luzowania polityki monetarnej w Chinach także z powodu większej niż oczekiwano inflacji we wrześniu. 

- Obligacje skarbowe mogą stanieć bardziej dopóki nie nastąpi potwierdzenie zawarcia umowy handlowej w listopadzie – powiedział Stephen Chiu, strateg walut i stóp w Azji z Bloomberg Intelligence. – Nie spodziewam się, że nastroje risk-on utrzymają się. Jest zbyt wcześnie aby ogłaszać szczęśliwe zakończenie wojny handlowej – dodał.  

Rentowność obligacji 10-letnich Chin wzrosła o 6 pkt. bazowych do 3,3 proc. na giełdzie w Szanghaju. Od zanotowania trzyletniego minimum na początku września rentowność „dziesięciolatek” Chin skoczyła już o 29 pkt. bazowych, co oznacza iż to najsłabsze tego typu papiery w Azji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy