Trzech graczy rywalizuje o katowicki aquapark

Agnieszka Jabłońska
11-03-2010, 08:51

LHI, Berndof Bäderbau i Miastoprojekt Wrocław są gotowe przetestować PPP w Katowicach, kierowanych przez Piotra Uszoka.

Piotr Uszok
Zobacz więcej

Piotr Uszok

Budowa parku wodnego w Katowicach, którego wartość miasto wyceniło wstępnie na 220 mln zł, przyciągnęła dużych graczy z branży. Do współpracy zgłosiły się trzy konsorcja, które negocjują teraz szczegóły partnerstwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aquapark powstanie za dwa lata.

— W styczniu zakończyliśmy pierwszy etap prac. Poprawne wnioski złożyły konsorcja: LEO 11, Berndof Bäderbau (BB) i Miastoprojekt Wrocław (MW). Wszystkie mają doświadczenie w partnerstwie publiczno-prywatnym — twierdzi Michał Patalong, pełnomocnik ds. inwestycji parku wodnego w katowickim Urzędzie Miasta.

Zwycięzca zagospodaruje 8,9 ha powierzchni przekazanej przez miasto, na której powstanie kompleks rekreacyjno-basenowy, zespół kąpielisk otwartych z terenami zielonymi oraz parkingi, hotel, biura i restauracje. O wyborze prywatnego partnera zadecydują m.in. długość okresu, przez który inwestor będzie zarządzał obiektem, oraz wysokość świadczenia, jakiego zażąda od miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Trzech graczy rywalizuje o katowicki aquapark