Trzeci projekt Royal Canin

Najpierw Niepołomice, potem Warszawa, teraz Złotniki. Producent karmy otwiera centrum dystrybucji w Wielkopolsce.

W 2005 r. francuski producent karmy dla zwierząt zdecydował się na inwestycję pod Krakowem. Obiecał fabrykę za 50 mln EUR i 150 etatów w Niepołomicach. W 2008 r. zakład ruszył. Teraz tworzy w Polsce kolejne miejsca pracy.

— Firma otworzyła w Złotnikach w Nickel Technology Park Poznań (NTPP), drugąpo Warszawie siedzibę Royal Canin Dystrybucja. Spółka wynajęła segment magazynowo- -biurowy o powierzchni 2500 mkw. Będzie tu pracować 20 osób — mówi Piotr Kwiatek z NTPP.

Firma podpisała kilkuletnią umowę najmu (szczegółów nie ujawnia). We wszystkich polskich spółkach Royal Canin pracuje obecnie prawie 200 osób. Firmę założył w 1967 r. Jean Cathary, lekarz weterynarii. Centrala Royal Canin mieści się w Aimargues we Francji, a jej produkty, powstające w 12 fabrykach zlokalizowanych m.in. w USA, Kanadzie, Anglii, Brazylii, Argentynie, we Francji i w Polsce, są sprzedawane w 85 państwach. NTPP to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny. Wybudowany został w 2006 r. przez firmy Grupy Nickel, działającej w branży budowlano-inwestycyjnej. Na terenie liczącym 33 ha działa ośrodek, w którym znajdują się zarówno budynki biurowe, jak i hale magazynowe (23 tys. mkw). W połowie roku zostanie oddany do użytku kolejny budynek — Nickel Biocentrum, w którym znajdzie się 5000 mkw. powierzchni biurowej i laboratoryjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu