Trzecia edycja święta MSP

opublikowano: 31-07-2013, 00:00

Już we wrześniu w Katowicach po raz kolejny odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zbliża się jedno z największych wydarzeń poświęconych małemu i średniemu biznesowi. Od 16 do 18 września w stolicy województwa śląskiego spotkają się przedsiębiorcy, eksperci, samorządowcy i osoby z instytucji otoczenia biznesu. Przedsięwzięcie, podobnie jak w ubiegłym roku, organizują Regionalna Izba Gospodarcza (RIG) w Katowicach oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dwie poprzednie edycje wydarzenia zgromadziły ponad 6 tys. uczestników. W tym roku organizatorzy znów spodziewają się 3 tys. osób. Hasłem przewodnim spotkania będzie „Współpraca i kooperacja firm sektora MŚP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym”. W ciągu trzech dni kongresu planowanych jest kilkadziesiąt sesji panelowych. Od ubiegłego roku formuła wydarzenia uległa zmianie — więcej jest zajęć warsztatowych oraz spotkań z praktykami i doradcami. Uczestnicy będą dyskutowali m.in. o szansach i barierach stojących przed mikro-, małymi i średnimi przedsiębiorstwami w czasie spowolnienia gospodarczego oraz narzędziach wspierających mały biznes.

Będzie mowa o współpracy firm sektora MSP z instytucjami otoczenia biznesu, samorządami i korporacjami oraz o ochronie konkurencji. Odbędą się też indywidualne spotkania B2B dla polskich przedsiębiorców z przedstawicielami firm i instytucji z zagranicy. Goście kongresu odwiedzą specjalne strefy ekonomiczne i parki naukowo-technologiczne.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Zainteresowani przedsiębiorcy powinni dokonać rejestracji on-line na stronie internetowej www.kongresmsp. eu. Tam można znaleźć więcej szczegółów dotyczących wydarzenia.

16.09

Tego dnia rozpocznie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Potrwa do 18 września.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.kongresmsp.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu